Rybnickie Centrum Edukacji Zawodowej
logo - Biuletyn Informacji Publicznej

Instrukcja korzystania z biuletynu

Niniejsza instrukcja dotyczy podmiotowych stron Biuletynu Informacji Publicznej, na których udostępnia się informacje publiczne, utworzone, utrzymywane i aktualizowane przez Podmiot (wyjaśnienie poniżej) zobowiązany do tego ustawą.
- "Podmiot" oznacza dysponenta Podmiotowej strony Biuletynu Informacji Publicznej o nazwie jak uwidoczniono w stronie głównej pod adresem www.bip.edukacja.rybnik/[domena_jednostki]
- "BIP" oznacza Biuletyn Informacji Publicznej.

Strona główna zawiera wykaz wszystkich placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Miasto Rybnik.

 

Menu górne

Strona główna – pozwala na otwarcie strony zawierającej wykaz wszystkich placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Miasto Rybnik.

www.bip.gov.pl - pozwala na otwarcie strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej tworzonej przez Ministra właściwego do spraw administracji publicznej; strona główna BIP zawierająca wykaz podmiotów, obowiązanych zgodnie z ustawą do udostępniania informacji publicznej wraz z odnośnikami umożliwiającymi połączenia z ich stronami.

www.rybnik.eu - pozwala na przeniesienie się do internetowego serwisu informacyjnego Organu Prowadzącego.

Wyszukiwarka:
Po prawej stronie menu górnego dostępna jest wyszukiwarka treści. Za jej pomocą możliwe jest szybsze odnalezienie wybranych informacji. Wystarczy wpisać szukane słowo w pole Wyszukiwanie, a system wyświetli podstrony z szukanym tekstem.

 

Po kliknięciu na odpowiednią nazwę placówki można przejść na Podmiotową stronę Biuletynu Informacji Publicznej.


Menu podmiotowe - znajduje po lewej stronie witryny BIP. Kliknięcie na nazwę placówki przenosi na stronę główną BIP Podmiotu

Menu przedmiotowe - prawy panel ekranu. Wykaz grup tematycznych, w które są zestawione informacje publiczne udostępnione w BIP (Ogłoszenia, Nabór pracowników, Przetargi, Zarządzenia Dyrektora, Redakcja, Statut, Regulaminy, Mienie placówki, Załatwianie spraw, Wyniki kontroli, Archiwum).

Właściwa treść strony zamieszczona w środkowej części dokumentu. W tym miejscu będą pokazywać się dane podmiotów, formularze itp.


Data dodania: 2010-12-30 13:23:18
Autor: Piotr Tabacki